23_20240110_145148.jpg
22_20240110_145951.jpg
75_20240424_201255.jpg

Starší žáci A: Neskutečný závěr sezóny

Starší žáci A odjeli na svůj poslední turnaj do Uničova. A šlo o hodně. Nabízela se šance vybojovat si umístění na bedně v rámci Olomoucké ligy starších žáků.

Sestava:

Dominik Novák, Jan Pořízka – Jan Černý, Tobiáš Fraus, František Jelínek, Dominik Jirásek, Michal Kačo, Robin Loebe, Daniel Němeček, Tobiáš Rochla, Sára Pustějovská, Martin Somr, Jiří Všetička

Výsledky:

SK K2 Prostějov – FBC Hranice Orli 5:1
FBC ZŠ Uničov – SK K2 Prostějov 4:8
Fbc Topgal Šternberk – SK K2 Prostějov 3:7

Komentář trenéra Martina Černého:

Jako obvykle jsme odjeli v kombinované sestavě starších a mladších žáků. Do turnaje jsme nešli s myšlenkami na závěrečné umístění. Ke každému zápasu jsme přistupovali samostatně a soustředili se jen na něj a náš aktuální výkon.

S Hranicemi se nám podařil vstup do utkání. Zhruba po první minutě jsme vstřelili branku a získali klid. Asistenci na tomto gólu měl neskutečně chytající Dominik Novák. Byla to již jeho 3. asistence v sezóně. Co by za to jiní hráči z pole dali.

Skóre jsme postupně navyšovali v náš prospěch. Počáteční nervózní styl hry se měnil v rozhodný kvalitní výkon. Došli jsme si za jasným vítězstvím.

Před druhým utkáním jsme si vyříkali některé špatné momenty z úvodního zápasu a chtěli hrát od začátku aktivně a tvořivě. Vstup nebyl tak povedený. Po 6 sekundách hry jsme získali trestné střílení. Bohužel, nepodařilo se nám jej proměnit. Následný obdržený gól trošku přibrzdil náš tlak. O přestávce jsme si ukázali, jak hru zjednodušit a jak vylepšit zakládání útoků. Hráči pokyny převedli do hry. Přidali i na nasazení a obraz hry se proměnil. Začali se prosazovat i obránci, kdy jsme hru nádherně roztáhli a zúročili trénink střelby z poslední doby. Ty stovky střel na tréninku se začaly projevovat parádními zápasovými góly, které by si zasloužily promítat na velké plátno. Na konci druhé třetiny jsme již vedli 4:2.

Domácí Uničov se však nevzdával. Hnán fanoušky během tří minut srovnal skóre na 4:4. Závěr však byl v naší režii. Zde se projevila bojovnost a zarputilost, kterou v sobě tým má. Nepadla na nás deka a nervozita. Vědomi si své síly jsme si zachovali pozitivní myšlení a urvali vítězství 8:4.

Poslední zápas byl klíčový. Tým věděl, že pokud chce pohár a celkový výsledek, musí vyhrát. Ač šlo o třetí utkání v řadě, z týmu jsem cítil energii. Byla to opět ta šelma, která nedá nic zadarmo, do každého souboje vletí po hlavě a soupeře roztrhá.

Pozitivem bylo i to, že chuť obránců získaná povedeným předchozím zápasem se násobila. Zejména obranné duo Domino s Tobasem předvádělo neskutečný výkon. Tobas sázel po přihrávkách Domina jeden gól za druhým. A když nebyl Tobas po ruce, vzal Domino míček za vlastní brankou, při sprintu přes celé hřiště obešel tři hráče třemi bleskurychlými kličkami a zavěsil parádní střelou „pod víko“. V ten okamžik jsem věděl, že to urveme. Po závěrečném hvizdu, kdy na tabuli svítilo skóre 7:3, vybuchl gejzír radosti.

Tohle jsou ty okamžiky, kdy vám nevadí hodiny a hodiny strávené na hale, dřina, pot, bolest, … Jak u hráčů, tak u trenérů. Okamžiky, kdy tým pozvedne společně pohár na hlavu a za hlasitého potlesku a burácení rodičů křepčí na hřišti pln radosti a štěstí. Podařilo se nám to – skončili jsme třetí v Olomoucké lize starších žáků 2023/24 a do klubové vitríny přidali pohárovou trofej.

Hodnocení sezóny trenérem Martinem Černým:

Sezóna 2023/24 je u konce a byla pro starší žáky A náročná. Hlavním úskalím byla šířka soupisky, kdy k dispozici zůstalo jen cca 5 stabilních hráčů A týmu. Všichni si zaslouží obrovské uznání. Udělali velký pokrok!

Abychom mohli vůbec v sezóně vyrazit na turnaje, museli jsme vždy sáhnout po mladších žácích. Často jich bylo na soupiskách utkání více než stržů. Co by jeden mohl považovat za negativum, já považuji za obrovský benefit. Hráči mladších žáků si vyzkoušeli, jaké je to hrát pod větším tlakem, silovější florbal, v násobně větší rychlosti, a získali tak neskutečné zkušenosti, které zúročí v dalších letech. Velkou část z nich jsem v sezóně nepovažoval za mlže, byli přirozenou a nedělitelnou součástí našeho týmu. Zde bych jim všem rád moc poděkoval za pomoc.

Zisk poháru na závěr je jen třešničkou na dortu. Tou sladkou tečkou, která ukazuje trenérům i hráčům, že dřina a bojovnost se vyplatí, že nesmíme ztrácet víru. Že úspěch je odměnou těm, kteří tvrdě pracují.

Hodnocení sezóny trenérem Matějem Ošťádalem:

V téhle náročné sezóně jsme toho odpracovali strašně moc. Myslím, že se nám hodně vyplatilo jít po malých krůčcích v tréninku především přes individuální dovednosti. Věřím, že všichni hráči po tomhle příjemném úspěchu zůstanou nohama pevně na zemi a vrhneme se společně do další práce. Na závěr bych ještě rád dvakrát poděkoval. Prvně našim brankářům Domčovi a Honzovi za neviditelnou práci odvedenou napříč celou sezónou. I přesto, že vám bylo v porovnání s hráči věnováno minimum pozornosti, udělali jste strašnej proges.

To druhé pak patří všem hráčům, kteří se napříč sezónou objevili na hřišti za tým stržů A. Díky za to, že jsem s váma mohl pro Eskáčko po pěti letech vybojovat další trofej. Moc to pro mě znamená, a věřím, že pro vás ještě bude.