23_20240110_145148.jpg
22_20240110_145951.jpg
78_20240502_113058.jpg

Muži B: Mise splněna

V neděli muži odcestovali do nedaleké Velké Bystřice s jasným cílem. Urvat alespoň tři body a udržet si ligovou příslušnost i do příští sezóny. Napínavější to bylo o to víc, že v případě prohry v prvním zápase by byl druhý zápas přímým kláním o sestup.

SK K2 Prostějov — FBC Beerboys TJ Libina 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Branky: Báthory (Laurenčík), Laurenčík, Ošťádal (Báthory), Mlčoch (Burget), Báthory (Mlčoch), Chyba (Mlčoch)

Víme, že zápas pro nás bude strašně těžký v hlavě. Soupeř přijel v úzké sestavě a my jsme od začátku jasně lepší. Důležitý je pro nás rychlý gól ve třetí minutě zápasu. Od toho momentu hrajeme víc uvolněně, ale pořád opatrně. V průběhu druhé třetiny přidáme další tři branky a úspěšně ubráníme oslabení. Víme, že soupeř zkusí hned od začátku třetí třetiny pressovat. Díky tomu snadno přehráváme tlak a 11 sekund po hvizdu definiivně lámeme zápas na svou stranu zásluhou Báthoryho. Od pátého gólu se zápas spíš dohrává. Tým vede skvěle chytající Krumnikl, kterému naší skvělou zodpovědností pomáháme k první nule v kariéře. Gratuluju!

SK K2 Prostějov — Asper Šumperk B 5:8 (1:3, 1:3, 3:2)

Branky: Burget (Ošťádal), Ošťádal, Laurenčík (Burget), Báthory (Burget), Čejka (Báthory)

Co si budeme. Od nás asi jeden z nejtragičtějších zápasů v sezóně. 3 body z prvního utkání pro nás znamenají splněný cíl, a proto je těžké dostat ze sebe maximální koncentraci. Soupeř naopak o nic nehraje a zásluhou vede. Nás nedokáže motivovat ani vidina dosažení milníku Holba 100, ke kterému nám chybí osmkrát vsítit. Dodám jen dvě věci: Zaprvé – poprvé jsem zažil, že mi na hřišti nadával nějaký mlaďoch a já se cítil jako veterán. Zadruhé – aspoň už víme, že Čejkys umí Michigan skoro tak dobře jako já.

Komentář:

Myslím, že všichni ví, co je nejzásadnější. Udrželi jsme ligu!!! Navzdory tomu, že se nám asi milionkrát Béčko s něčím krylo, zvládli jsme všechno odjezdit (až na výjimky) bez větších problémů. Až do posledního turnaje jsme šlapali jako tým a věřím, že právě proto se nám to vrátilo. Mám radost z toho, jak dobře se podařilo zapracovat kluky z juniorky – Mlčoch, Hradil, Chyba, Hruban, a další … Věřím, že tihle hráči budou brzy silnou kostrou Béčka a mají potenciál nakouknout i do Áčka, pokud do toho šlápnou. Zároveň mám obrovskou radost z Burgyho, Greplise a Čejkyse jakožto staronových tváří. Mám velkou radost, že tihle lidi hrají florbal a podílejí se na obrazu našeho klubu. V neposlední řadě bych rád vyzdvihl letošní stálice Béčka – Gekase a Hermiho – díky vám nejen za pomoc s organizací, ale taky za fungování v kabině, které věřím obrovsky přispělo k tomu, že jsme to společně zvládli.

Pro jistotu, kdybych na někoho zapomněl – DĚKUJU VŠEM

Společně na vrchol!