23_20240110_145148.jpg
22_20240110_145951.jpg
77_20240430_130606.jpg

Muži A: Na závěr sezony 3 body.

Muži A v samém závěru sezony sahali po 4. místě. Nakonec z toho po soubojích s Havířovem a Domaslavicemi je 6. místo.

TJ Slovan Havířov B – SK K2 Prostějov 5:4 (0:0, 1:2, 4:2)

Branky a asistence: 20. Veselý (Král), 22. Král (Schön), 36. Lošťák (Laurenčík), 39. Laurenčík (Elsner)

Zápas velmi podobný tomu prvnímu vzájemnému, jen padalo méně branek. Bylo vidět spousta emocí, vyhrocených soubojů a nepěkných rozhovorů. Většinu utkání vedeme, soupeře přehráváme a necháváme vyniknout oba brankáře. Třetí třetinu nezvládáme v hlavách a minutu před koncem inkasujeme. Bereme nula bodů, ale z atraktivního a pohledného střetnutí.

SK Domaslavice – SK K2 Prostějov 5:7 (2:2, 2:2, 1:3)

Branky a asistence: 4. Veselý (Schön), 7. Kratochvíl (Kouřil), 19. Veselý (Lošťák), 23. Král (Schön), 31. Lošťák (Schön), 37. Čmela (Hél), 39. Kratochvíl (Kouřil)

No, k florbalu to mělo daleko. Loučíme se výhrou.

Vyjádření trenéra:

Poslední turnaj se těžce hodnotí. 3 body jsou ok a herní projev v prvním zápase také. Spousta práce nás ještě čeká v disciplíně dotahování skvěle rozehraného zápasu do vítězného konce a v produktivitě. Co dokážeme neproměnit je až nereálné. Slabší den si dnes vybrala první lajna, naopak druhá zahrála asi svůj nejlepší turnaj. Závěrem bych rád standardně vyzdvihl výkon našich brankářů. Děkuji soupeřům za utkání, hráčům a rozhodčím za výkon a fanouškům za podporu. Hej SK.

Hodnocení sezóny:

Rád bych připomněl cíle, které byly stanoveny pro uplynulou sezónu, jak mnou, tak samotnými hráči: Rapidně zlepšit docházku na tréninky, zapracovat do týmu mladé hráče, do tréninkového procesu zapojit juniory, zlepšit morálku a atmosféru na trénincích, umístit se ve středu tabulky, dát hernímu projevu řád a utlumit negativní emoce a vyloučení ve vyhrocených zápasech.

• Skončili jsme na šestém místě z jedenácti, tedy přesně ve středu tabulky, ale sahali jsme i po vyšších příčkách

• Všechny tréninky byly spojeny s juniory a od nového roku se na trénincích začali ukazovat i talentovanější dorostenci

• Snad třikrát se letos stalo, že by nás na tréninku nebylo 15 hráčů do pole plus dva brankáři a trénink v počtu 20+4 nebyl vůbec nic neobvyklého, ale co více, tak se po mnoha letech podařilo prolomit trend, kdy v říjnu začala upadat účast a od listopadu do dubna chodilo na tréninky 6+1. Tento týden v úterý nás bylo na tréninku 22

• Byli jsme třetím nejméně trestaným týmem v lize a kdo zná souvislosti, tak chápe, co je to za počin

• Tým měl pravděpodobně nejmladší věkový průměr za posledních 5 až 10 let, skvělým příkladem je například Lošťák, který se v první sezóně v dospělé kategorii stal jedním ze základních kamenů

• Do klubu se vrátila spousta mladých bývalých hráčů, což si myslím samo o sobě vypovídá o tom, jaké jsem si vytvořili prostředí

Myslím, že splněno. Párkrát jsem si nabil, ale je to skvělá zkušenost. Jsem přesvědčený, že tým je bez ohledu na to, kdo bude u kormidla, připraven příští rok postoupit do divize, kam jednoznačně patříme. Všem hráčům strašně moc děkuji za důvěru a možnost se u takového týmu pohybovat. Díky.

Sestava:

Krátký, Coufal – Kouřil, Kratochvíl, Schön, Veselý – Čmela, Trnečka, Hél, Laurenčík, Lošťák, Král, Elsner