23_20240110_145148.jpg
22_20240110_145951.jpg
85_20240606_095018.jpg

Mladší žáci vybojovali osmifinále na Ostravských hrách!

Poslední květnový víkend 24. - 26. května patřil v Ostravě florbalu. Uskutečnil se zde již třetí ročník florbalového turnaje Ostravské hry, největšího turnaje v Ostravě, a my jsme u toho samozřejmě nechyběli.

Obrovské díky patří naší partnerské spolupráci a významné podpoře prostějovské společnosti NEVA žaluzie, že náš tým mladších žáků mohl okusit úžasnou atmosféru velkého turnaje a poměřit síly s družstvy týmů zvučných jmen.

Organizátoři turnaje nalosovali našemu mladému a odhodlanému týmu, jenž se ještě před turnajem potýkal s omluvenkami a zraněními, skupinu s těmito družstvy: FBC Vikings Kopřivnice, 1.SC TEMPISH Vítkovice Modří, Salibandy Club Ostrava a Florbal Včelín.

“Úžasný zážitek, doprovázen skvělou organizaci. Mohli jsme shlédnout pohledné vyrovnané zápasy i krásné haly. Podali jsme nejlepší týmový výkon v sezóně proti 1.SC TEMPISH Vítkovice, kde snaha se vytáhnout proti velkému zvučnému týmu vybičovala hráče k nejlepšímu hernímu projevu v sezoně.” zhodnotil skupinová klání a organizaci turnaje trenér Michal Tomiga.

Náš tým postoupil ze skupiny ze skvělého třetího místa. A v play-off narazil na otrokovické Pantery, se kterými si v šestnáctifinále poradil. Bohužel tým Troopers byl v osmifinále nad jejich síly.

“Odehráli jsme nervově vypjatý a fyzicky náročný zápas proti PSG Panthers Otrokovice. Poté přišla přísná prohra proti TROOPERS v osmifinále, kde jsme bojovali nejen se soupeřem, ale i s naplněnými ochozy soupeřova fanclubu a nervozitou samotnou.” doplnil trenér Michal Tomiga k účasti svého týmu v play-off turnaje.

Výsledky skupina:

SK K2 NEVA Prostějov - FBC Vikings Kopřivnice 4:10
SK K2 NEVA Prostějov - 1. SC TEMPISH Vítkovice Modří 9:0
SK K2 NEVA Prostějov - Salibandy Club Ostrava 13:2
SK K2 NEVA Prostějov - Florbal Včelín 2:5

Výsledky play-off:

SK K2 NEVA Prostějov - PSG PANTHERS OTROKOVICE 3:1
SK K2 NEVA Prostějov - TROOPERS 2:12

Sestava:

Andrej Gajdoš, Štěpán Drnovský, Věra Soukupová, Tobiáš Fraus, Jáchym Škultety, Michal Kačo, Patrik Kroupa, Hynek Skácel, Jan Šprynar, Tomáš Stýblo, Michael Vrba.