23_20240110_145148.jpg
22_20240110_145951.jpg
88_20240708_204735.jpg

Mladší žáci poprvé na Hummel Cupu

Po úspěšně absolvovaných Ostravských hrách, kde se náš tým probojoval do druhého kola vyřazovacích bojů, jsme zavítali do Brna na jeden z nejprestižnějších florbalových turnajů v republice Brno Open Game známý také jako Hummel cup.

Ve zvučné základní skupině jsme měli to potěšení poměřit síly s celky FBS Olomouc, ACEMA Sparta Praha, FBC Došwich Milevsko, Bulldogs Brno Black. Po fyzicky náročných zápasech jsme z pětičlenné skupiny postupovali ze čtvrtého místa, kde nás v prvním kole vyřazovacích bojů čekal celek FBC Grasshoppers Žilina. 

Naši bojovníci skvěle zvládli začátek utkání, avšak náskok 4:2 se nepodařilo proti početnějšímu soupeři udržet, a v závěrečném tlaku dokázal zápas otočit. Velmi emočně vypjatý zápas plný bojovnosti a nasazení prohráváme 4:6 a s turnajem se tak loučíme. 

Po zápase jde vidět na tvářích našich hráčů a hráček zklamání z vypadnutí, avšak slovo neúspěch není na pořadu dne. Celá základní skupina byla pro nás play off, kde jsme v zápasech dokázali zužitkovat nasbírané zkušenosti z Ostravských her a dokázali pozvednout herní projev družstva. Nehledě na konečné výsledky jsme se naší hrou posunuli výš a z každého zápasu jsme si odnášeli cenné zkušenosti. I díky nečekané absenci nejproduktivnějších hráčů pár dní před turnajem a zranění naší brankářské jedničky v prvním zápase turnaje, se nám v týmu dokázali projevit nové osobnosti, které vzali situaci na hřišti do svých rukou a za žádného stavu se nevzdali. 

Za zmínku určitě stojí vodní zážitek v podobě gargantuovských bouřek, které nám přesunuli noční utkání do jiné haly. Lepší zápas k fandění si nemohli vybrat naší dorostenci, kteří hostovali na turnaji za tým Bulldogs Brno a jejich příchod na halu vypadal spíše jako omylný vstup z fronty na tobogán. Určitě jim za jejich cestu a podporu děkujeme, zároveň i rodičům z Brna, kteří se nás snažili přepravit na sušší podmínky k hraní. 

Rychlou náplastí na vypadnutí byla vidina fanouškovské podpory našich pěti hráček v kategorií mladších žákyň, které nastupovaly za celek FBC Tornáda Lutín. Úžasný herní výkon Lutína a nezapomenutelná atmosféra vedla k zisku třetího místa na turnaji. A tak nám sdílená radost a klubové přátelství přineslo sladkou tečku za letošním Hummel Cupem. 

Všem hráčům a hráčkám mnohokrát gratuluji a děkuji celou sezonu. Pro mnohé z nás to byla první zkušenost s mimo soutěžními turnaji a věřím, že už teď se těšíme na jejich příští ročníky a naše předvedené výkony.

Výsledky skupina

SK K2 NEVA Prostějov - FBS Olomouc 2:7
SK K2 NEVA Prostějov - ACEMA Sparta Praha 0:9
SK K2 NEVA Prostějov - FBC Došwich Milevsko 2:1
SK K2 NEVA Prostějov - Bulldogs Brno Black 0:13

Výsledky play-off

SK K2 NEVA Prostějov - FBC Grasshoppers Žilina 4:6

Sestava

Andrej Gajdoš - Jáchym Škultety, Rudolf Jelínek, Tomáš Stýblo, Štěpán Drnovský, Nikola Roubíčková Martin Kameník, Hynek Skácel, Tobiáš Fraus, František Jelínek, Věra Soukupová, Daniel Němeček, Jakub Vyplel