23_20240110_145148.jpg
22_20240110_145951.jpg
74_20240423_072054.jpg

Junioři: Na závěr sezóny jsme si otevřeli střelnici, stačilo to ,,jen“ na 3 body.

Na závěrečný turnaj jsme se vydali do Hranic, a to ve víceméně plné sestavě. Po vyrovnaném zápase s Mohelnicí jsme v posledním utkání sezóny, s Hranicemi, zvítězili.

SK K2 Prostějov – FBC Mohelnice 7:9 (4:6, 2:0, 1:3)

Branky: Tyl (Hruban), Inderka (Zedníček), Tyl (Dvorský), Inderka (Tyl), Bujnoch (Hradil), Bujnoch (Zips), Dvorský (Tyl)

Výborný start, kdy po třech minutách vedeme 2:0. Nedůraz v brankovišti a na obrat ve skóre se nečeká moc dlouho. Ačkoliv si dvěma slepenými brankami bereme vedení zpět, soupeř nám dává laciné branky, kdy na zadní tyči nemáme dostoupeného hráče. Šílená první třetina končí a ačkoliv jsme produktivní, spokojení být nemůžeme. Druhou třetinu odehrajeme výborně dozadu, čekáme na chyby soupeře, využijeme dvě a nespočet dalších úniků trestuhodně neproměňujeme. Ve třetí třetině brzy inkasujeme a pět minut před koncem spřádáme plány na hru bez gólmana. Místo toho dvakrát inkasujeme v rychlém sledu a Luke Dvorský už jen kosmeticky upravuje na konečných 7:9

SK K2 Prostějov – FBC Hranice 14:8 (6:1, 2:3, 6:4)

Branky: Hradil, Inderka (Hruban), Hradil (Zatloukal), Dvorský (Inderka), Zedníček (Inderka), Zips (Ředina), Bujnoch (Ředina), Inderka (Zips), Hradil (Mlčoch), Dvorský (Zedníček), Tyl (Inderka), Inderka, Bujnoch (Hradil), Zbořil P. (Ředina)

Ačkoliv z první akce inkasujeme, tak si následně otevíráme střelnici. Velmi dobrým pohybem a kombinací si vypracujeme spoustu příležitostí, především nám funguje kombinace přes levou stranu druhé formace na trase Hruban – Zedníček – Inderka, kterou nemá soupeř tolik pokrytou. Výborná hra směrem dopředu pokračuje celý zápas, nutno podotknout, že v obranné fázi nám opět chybí důraz na brankovišti a pokrývání výběhů od mantinelu. Naštěstí Hranice nepouštíme na dostřel, čímž nedopustíme nějakou zbytečnou nervozitu a na každou inkasovanou branku okamžitě odpovídáme. Zápas pro nás končí vysokým vítězstvím, které je příjemnou tečkou zlepšených výkonů v posledních dvou měsících.

Sestava:

Jorda, Zatloukal – Mlčoch, Ředina – Hruban, Zedníček – Zbořil/Bujnoch, Hradil, Zips – Inderka, Tyl, Dvorský

Komentář trenéra:

Jsem rád, že se nám podařilo v posledním utkání sezóny zvítězit takovýmto způsobem. Euforie a radost v očích kluků je odměnou za poslední turnaje, které už snesli měřítko. Navíc se rozstřílela druhá pětka, která odehrála výborný turnaj. Škoda prvního zápasu, kdy nám vázlo nedostupování hráčů na zadní tyči, odkud padla polovina branek. S Mohelnicí jsme si nějaký ten bod zasloužili. Všem hráčům děkuji za sezónu.