23_20240110_145148.jpg
22_20240110_145951.jpg
30_20240108_213333.jpg

Elévové: Domácí turnaj zaplněn prostějovskými elévy.

V sobotu se nám poprvé v sezoně ukázala na domácí půdě kategorie elévů, a to rovnou oba naše celky, které máme letos přihlášeny.

To že se nám povedlo naplnit a rozdělit oba ročníky elévů 2013 a 2014 je samo o sobě úspěchem. Velkou radost nám dělá i sestavení samostatného holčičího týmu elévek, které se nám plně posunuly z přípravky do elévu. Zatímco v přípravce měly holky krycí jméno „Růžové komando“, letos bychom je mohli nazvat Proti tankovým útvarem hladových piraň. V zápasech i mimo ně jdou klukům příkladem v disciplíně a bojovnosti. Kolem sebe šíří elán a radost z florbalu, kluci naopak dodají holkám bezstarostnost a zápasovou energii. Tímto směrem bychom chtěli určitě pokračovat a hráčkám vybudovat možnosti soutěžních utkání jak v dívčích, tak v chlapeckých kategoriích.

Celý turnaj odstartoval vzájemných soubojem našich celků, kdy se z vítězství na jednom hřišti radoval celek starších kluků 2013 a na druhém již zmiňovaný tým holek 2013. Je nutno podotknout, že vzájemný zápas kluků nebyl ani tak o herní nevyrovnanosti, ale o fyzické převaze což je pochopitelné a tyhle prohry jsou naprosto žádané. Horší verze by pro nás totiž byla, když by mladší porazili ty starší. Holky si zahrály společně svůj jediný zápas na turnaji, jinak si zvolily promíchání s kluky. Na hřišti při zápase nechyběla komunikace a hlava nahoře. Společná radost a povzbuzování z řad rodičů a fanoušků odstartovala prostějovský turnaj, kde mimo našich dvou celků nastoupili týmy Playmakers Prostějov, FBS Olomouc a FBC ZŠ UNIČOV. Proti holkám nastoupil tým méně zkušených 2014, kde jsme měli v týmu i týdenní nováčky se správným odhodláním a zápalem do zápasu. Jejich účast určitě byla správným motorem a motivací se zlepšovat a pokračovat v trénincích. Většina svým nasazením a bojovností předčila veškerá očekávání a potvrdila tak svůj příchod do našeho klubu.

Ostatní zápasy se odehrály v nováčkovském duchu bojovnosti a zúročením skvělé práce na trénincích zkušenějších hráčů. Máme radost z hraní na dvou hřištích a možnosti komunikace mezi trenéry o sestavení družstev dle výkonnosti. Kdy se dětem snažíme vytvořit co nejvyváženější prostředí hry, ale zároveň si vážíme i soupeřovi výhry a naší lekce z většího nasazení a motivace se zlepšovat.

Díky třem prostějovským celkům byla hala naplněna ve švech a o skvělou fanouškovskou kulisu se tak postarali jak rodinní příslušníci, tak i kamarádi a spolužáci všech zúčastněných hráčů. Za náš samotný oddíl se z turnajové radosti těšilo 32 dětí.

Gratulujeme všem zúčastněným celkům a děkujeme za příjemně strávenou florbalovou sobotu.