SK K2 Prostějov – 1. FBK Eagles Orlová 4:3p (0:2, 2:0, 1:1 – 1:0)

Branky: Trnečka (Vlček), Vlček (Trnečka), Krnáč (Z. Fojt), Zabloudil (Čmela)

Sestava:
Weidinger, Fica – Machač, Novák – Vašut, Kratochvíl – M. Fojt, Ošťádal – Judas, Trnečka, Vlček – Hél, Zabloudil, Čmela – Z. Fojt, Konečný, Krnáč – Bezouška

První třetinu začal Prostějov velice vlažně a mladý běhavý tým z Orlové toho okamžitě využil, když už ve 2. minutě skóroval nepokrytý hráč bezprostředně před brankou. V 7. minutě bylo ještě hůř, skrytou střelou mezi nohama obránce se prosadil opět hráč Orlové. Po úvodní spršce se domácí osmělili a také začali předvádět své umění, které ovšem v první dvacetiminutovce k brance nevedlo. První část tedy ovládli hosté poměrem 2:0.

Do druhé třetiny vletěl Prostějov ve velkém stylu a až na ojedinělé střely hostů měl hru pod kontrolou, což přineslo ovoce v 8. minutě druhé části, kdy po přihrávce Vlčka přesnou ranou snížil Trnečka. Nápor domácích pokračoval dál a o 8 minut později rozveselil celou halu kapitán Vlček, který srovnal stav na 2:2.

Hned na začátku třetí třetiny se ovšem radovala Orlová, když si Ošťádal nešťastně vstřelil vlastní gól, ale Prostějov se nepoložil a pokračoval dál ve své kvalitní hře, kterou využil Krnáč, který předvedl jednu ze svých klasických samostatných akcí, kdy si pochutnal na dvou obráncích i brankáři, pohotově zakončil a srovnal stav na 3:3. Úplný závěr základní části patřil hostům, kdy zamčeli Prostějov a snažili se rozhodnout utkání, ztroskotali ovšem na připraveném Weidingerovi v domácí brance a šlo se do prodloužení.

Plán pro prodloužení byl jasný – vstřelit gól a nečekat na nájezdy. Zabloudil to vzal doslovně a již po osmi vteřinách prodloužení svou ranou rozjásal všechny v hale.

Utkání s velmi silným soupeřem, který v uplynulé sezóně divize skončil na druhém místě a neúspěšně bojoval o postup do vyšší soutěže přineslo skvělou podívanou pro všechny přítomné. Zvláštní poděkování patří místním dorostencům, kteří opět vytvořili skvělou atmosféru po celou dobu zápasu. Po roční pauze se tedy opět Prostějov podívá do kola třetího, ve kterém již tento víkend vyzve na hostující půdě Zlín Lions.

Vyjádření střelce vítězné branky Petra Zabloudila: „Začátek zápasu nám utekl a po zbytek zápasu jsme se snažili vyrovnat.” A se smíchem dodává: “Nebýt Matěje a jeho vlastního gólu, tak nemusíme jít do prodloužení.”