SK K2 Prostějov – FBC Hranice 6:0

Branky: Rebilas (Burian), Jataganzidis, Anděl (Pařenica), Anděl (Lošťák), Tuček (Lošťák), Lošťák (Tuček), Lošťák (Tuček)

Od začátku jsme kontrolovali hru až na malé chybky, no prostřelit soupeřova brankáře se nám podařilo až v přesilovce ke konci první třetiny. V polovině druhé třetiny jsme si zahráli oslabení ve třech proti pěti, které jsme zkušeně dokázali hrát na míčku na soupeřově polovině a v oslabení jsme neinkasovali. Naopak v průběhu třetiny zvyšujeme na 3:0. Třetí třetina patřila hlavně dvojici Lošťák – Tuček, kteří si chuť na góly nechali až na poslední část. Lošťák si totiž ve třetí třetině připsal 2+2 a Tuček 1+2. Zápas zakončujeme jednoznačným výsledkem 6:0. Hosté si dokázali vytvořit poměrně vysokou spoustu střel, které však zneškodnil dnes famózní gólman Vojta Coufal a zaslouženě si připisuje jeho první čisté konto v letošní sezóně.

FBC Mohelnice – SK K2 Prostějov 7:8

Branky: Toman (Lasovský), Zips (Anděl), Lošťák (Toman), Pecha (Anděl), Pecha (Pařenica), Burian (Pařenica), Anděl (Pecha), Zips (Burian)

Premiéru v brance si odbyl nováček Patrik Hrubana. Dáváme rychlý gól a vypadá to, že budeme v klidu hrát na míčku a postupně přidávat další góly, jenže první střela Mohelnice letěla přesně a stav je srovnaný. Nic nás však nevyvedlo z míry a hráli jsme zase v klidu na míčku. V poměrně krátkém časovém intervalu dáváme dva góly, avšak střelba forvardů z Mohelnice byla dost přesná a průbojná. Brzo bylo srovnáno na 3:3. To nás asi zaskočilo a naše jednoznačná nadvláda na hřišti tímto počinem končí. Někteří hráči Mohelnice začínají hrát poněkud agresivněji a to dost hraje na nervy prostějovským chasníkům. Utkání jde do druhé třetiny a zápas pokračuje ve stylu „nahoru dolu“. Prostějovští jsou poměrně vyvedeni z míry jejich trpělivosti a tomu také napovídá styl hry. Každopádně si z toho ostrostřelc Matěj Pecha nic nedělá a svými dvěma brankami drží svůj celek při těžkých chvílích. Jeho počiny komentuje slovy „Pohodička!“. Ve druhé třetině proběhlo střídání gólmanů a do kasy opět zaklekl Vojta. O přestávce před třetí částí se trenér snaží důrazně uklidnit rozhořčené jednotlivce a namotivovat celek k výhře. To se mu také daří a vypadá to, že i Mohelnice se „umírnila“. Ve třetí třetině předvádíme trošku lepší hru a i po veliké přestřelce si bereme plný počet bodů.