První utkání dohrávky vyšlo na výbornou

SK K2 Prostějov – IBK Bisons Přerov 7:2
Branky: Godla (Jetel), Sedlář (Ošťádal), Ondra (Godla), Kratochvíl (Ošťádal), Godla (Čejka), Ošťádal (Godla), Godla (Jetel)

Dohrávka 13. kola na půdě soupeře začala opatrně, avšak od druhé třetiny chybujícího brankáře soupeře překonáváme a vytváříme si náskok, který do konce zápasu uhlídáme.

Sestava: Fica – Ošťádal, Schon, Ondra, Jetel – Machač, Kratochvíl, Bukovan – Čejka, Godla, Sedlář – Korčák, Bárta

Muži v Lipníku vybojovali 3 body

SK K2 Prostějov – FBC Mohelnice B 11:6
Branky Smička (Ošťádal), Smička (Ošťádal), Smička (Schon), Machač (Smička), Čejka (Godla), Bárta (Korčák), Bukovan (Godla), Smička (Jetel), Godla (Jetel), Ondra (Godla), Smička (Čejka)

Ačkoliv soupeř otevřel skóre, tak mu to nebylo nic platné. Během 3 minut otáčíme skóre a dosažený náskok postupně navyšujeme. Ten se zastavuje na cifře 11 a to hlavně díky Smičkovy, který vstřelil 5 branek.

SK K2 Prostějov – FBC Beerboys Libina 5:9
Branky Smička (Schon), Sedlář (Smička), Korčák (Smička), Schon (Machač), Godla (Schon)

Do utkání nevstupujeme dobře. Fatální chyby v začátku utkání nás stojí zápas. Již v 6. minutě prohráváme 0:4. Utkání dokážeme soupeři zkomplikovat a snížit skóre, ale takzvaným hřebíčkem do rakve byl backhand pod břevno do Ficovi klece od Kilčického. Klobouk dolů!

Sestava: Fica – Ošťádal, Schon, Ondra, Jetel – Machač, Smička, Bukovan – Čejka, Godla, Sedlář – Korčák, Bárta

Druhé utkání dohrávky 13. kola nevyšlo podle představ.

SK K2 Prostějov – FBC Droždín 4:6
Branky Schon (Smička), nájezd Smička, Korčák (Kratocvhíl), Krnáč (Vlček)

Dohrávka druhého utkání 13. kola byla na programu netradičně ve čtvrtek 21. ledna. Důrazný a houževnatý soupeř nám nabídl několik slibných příležitostí v přesilových hrách, ale byl to soupeř, který v těchto situacích skóroval. Takže po celé utkání dotahujeme. Nakonec svoji šanci promarníme, když v powerplay před koncem utkání inkasujeme.

Sestava: Fica – Ošťádal, Schon, Ondra, Frýda – Vlček, Smička, Krnáč – Machač, Kratochvíl, Godla – Korčák, Bárta

B tým v okleštěné sestavě vybojoval v Libině tři body

SK K2 Prostějov – FBC Hranice 10:3
Branky Čejka (Machač), Ondra (Kratochvíl), Machač (Kratochvíl), Kratochvíl (Čejka), Bárta (Kratochvíl), Čejka (Machač), Bezouška (Kratochvíl), Čejka (Ondra), Kratochvíl (Ondra), Kratochvíl (Bezouška)

Defenzivní styl hry s úspěšnými výpady do útoku nesl své ovoce. Soupeř dokázal za stavu 8:0 pouze zkorigovat výsledek. Kratochvíl vstal z postele pravou nohou, když si připisuje hattrick a čtyři přihrávky k tomu.

SK K2 Prostějov – FBC Playmakers Prostějov 5:6
Branky Bezouška (Bárta), nájezd Bezouška, Bárta (Machač), Ondra (Čejka), nájezd Bezouška

Do utkání vystupujeme skvěle, bohužel na nástup soupeře ve druhé třetině nestačíme. Ten otáčí skóre a své vedení si uhlídal i přesto, že nám nabídl ke konci zápasu přesilovou hru. Dva nájezdy jako přes kopírák nekompromisně proměnil kanonýr Bezouška, který završil první hattrick v mužích.

Sestava Fica – Bezouška, Ondra, Sedlář – Bárta, Čejka, Kratochvíl, Machač

Komentář vedoucího družstva Šest zápasů jsme v tak rychlém sledu snad ještě nehráli. Možná někteří z nás na začátku sezóny v poháru. 9 bodů je skvělých, ale porážky zamrzí, zápasu s Playmakery by možná více slušela remíza.