Muži nejdříve pokračovali domácími zápasy a potvrdilo se, že Orlová má letos našlápnuto na “bednu”. Zatímco první vzájemný zápas byl vyrovnaný, nyní už favorit přeřadil na vyšší level. Remíza a následná ztráta v prodloužení s Frýdkem jako by započala sérii remízových bitev.

Na Valašsko se jelo bodovat a trápící se Zlín se podařilo dobýt v prodloužení, na Vsetíně zase loterie nájezdů hrála pro domácí tým. V obou případech byl bod za remízu zlatý, oba zápasy SK K2 dotahovalo.

Změna měla přijít doma, ale poslední Uničov s věkovým průměrem dvaceti let bral bod navíc po nájezdech. Marná byla snaha SK K2, soupeře tlačili hodně. Šumperk letos atakuje jednu z posledních možností jít “nahoru” a podobně jako Orlová ukázal svou sílu.

Nutno podotknout, že tým Martin Fráni čelí několika výzvám. Jedna se moc nedaří nástupy do zápasů a pak už bývá pozdě. Kádr není úzký, ale od některých se možná čekalo více. A pak je to samozřejmě problém kázně. Fauly plynoucí ze hry se dají pochopit, ale další zbytečná vyloučení už ne. Nutno podotknout, že zápasy s Orlovou a Šumperkem byly nezládnuté ze strany rozhodčích, kteří na danou soutěž bohužel nemají a jen to kazí všem. Na druhou stranu je to odraz florbalu v OL kraji, kde rozhdočí nejsou a hráči by se měli soustředit na hru.

Plusy jsou jednozačně ve schopnosti dotahovat utkání, bojovat až do závěru a v samotných divácích, kteří podporují SK K2 hojně.

Snad tomu tak i bude tuto něděli 3. února, kdy v 15:00 proběhne úvodní buly v derby s FBS Olomouc. Konečné 4. místo je stále na dohled a drží ho právě nedělní soupeř. Případné umístění v první pětce by pak bylo velkým úspěchem pro nováčka soutěže z Prostějova.

SK K2 Prostějov – 1. FBK Eagles Orlová 4:10

SK K2 Prostějov – FbC KOVO KM Frýdek-Místek 2:3p

Zlín Lions – SK K2 Prostějov 5:6p

Florbal Vsetín – SK K2 Prostějov 6:5pn

SK K2 Prostějov – FbC Asper Šumperk 4:8

SK K2 Prostějov – FBC ZŠ Uničov 4:5pn