Na konci listopadu B tým sehrál utkání v nedaleké Olomouci, kde se střetl s Hranicemi a v derby s Playmakery.

SK K2 Prostějov – FBC Hranice B 6:6

Branky: Čejka (Godla), Čejka (Ondra Bestrová), Ondra (Čejka), Ondra Bestrová (Čejka), Ondra Bestrová (Kratochvíl), Ondra (Sedlář)

Utkání se vyvíjelo lépe pro náš tým. I když se o většinu branek postarali manželé Ondrovi, nestačilo to. Soupeř v závěru utkání dokázal srovnat a body připadly oběma týmům. Zajímavostí na tomto utkání je, že se prosadily obě ženy tohoto utkání.

SK K2 Prostějov – FBC Playmakers Prostějov 5:5

Branky: Godla (Schön), Čejka (Schön), Jetel (Sedlář), Godla (Kratochvíl), Godla (Kratochvíl)

V tomto utkání tahal za kratší konec soupeř. Našemu týmu utkání nesedlo a museli jsme neustále dotahovat. O bod za remízu se pár minut před poslední sirénou postaral hattrickem skvělý junior Godla.

Sestava: Fica, Pařenica – Kratochvíl, Schön – Ondra Bestrová, Čejka, Godla – Ondra, Jetel – Korčák, Sedlář, Bárta

Vzhledem k velké marodce byl první turnaj roku 2019 odložen a ten další se sehrál až na konci ledna v Kojetíně, tedy dva měsíce od posledního turnaje. Zde se náš tým utkal s Litovlí a domácím týmem.

SK K2 Prostějov – FBC Tatran Litovel 6:4

Branky: Ondra (Maťcha), Bezouška (Kratochvíl), Kratochvíl, Čejka (Ondra), Ondra, Maťcha

Do utkání vstupujeme na výbornou, již po třech minutách hry vedeme 2:0. Bohužel soupeř postupně vyrovnává a o vítězi rozhoduje až třetí část, ve kterém vítězným gólem potvrzuje formu obránce Ondra. Poslední hřebíček do rakve soupeři přidává kanonýr Maťcha. Důležitým mužem utkání byl brankář Weidinger, který v závěru tým podržel.

V sestavě soupeře se objevil Karel Mikulka, který v první polovině sezóny
hrál za náš A tým divizi. Naši hráči si jej pohlídali a nedovolili tomuto šikovnému hráči téměř nic.

SK K2 Prostějov – Jamajka Kojetín 4:3

Branky Bárta (Korčák), Čejka (Maťcha), Ošťádal (Bezouška), Maťcha

Opět se ujímáme vedení, ale to postupně ztrácíme. Navíc po sporných situacích na obou stranách. To odvádí soustředěnost, utkáním zmítají emoce a soupeř je odměněn i osobními tresty. V polovině utkání po souboji za bránou propadne míček na volného Maťchu, který vykoupe brankáře a rozhoduje o našem vítězství. V poslední části kontrolujeme míček, alá Sexmeralda a soupeře nepouštíme do velkých šancí.

Sestava: Fica, Weidinger – Ošťádal, Bezouška – Maťcha, Kratochvíl, Bukovan – Ondra, Schön – Čejka, Godla, Glacner – Bárta, Korčák

Komentář vedoucího V listopadu to měly být minimálně čtyři body, ale dva bereme. Teď jsme zabojovali a získali potřebný klid do dalších utkání. O víkendu jsme vyzkoušeli další hráče z řad juniorů, kteří příjemně zkomplikovali rozhodování o tom, kdo dostane nominaci na další turnaj B týmu, který se hraje v půli února. Doufejme, že vydrží všem zdraví a forma, abychom mohli postavit opět silnou sestavu. Děkuji také hráčům A týmu Weidingerovi, Bezouškovi a Maťchovi, kteří potvrdili svoji výkonnost a přehled.