Stará dobrá parta se připravuje na premiéru v Divizi, a tak to trenér Fráňa bral hlavně jako přípravu. Škoda některých absencí hráčů z kostry týmu, na druhou stranu dostali příležitost i junioři Godla a Ošťádal či loňský junior Čejka. O góly se ale starali obvyklí tahouni jako Hél, Smička, Vlček, Čmela nebo také Judas.

SK K2 Prostějov – Zlín Lions 8:4 (1:0, 2:1, 5:3)
Branky: Judas (Zabloudil), Hél (Smička), Smička (Hél), Hél (Smička), Čmela (Smička), Hél (Smička), Čmela (Smička), Čmela

První utkání se odehrálo ve vysokém tempu, kde převládala vysoká efektivita modrobílých, zejména druhé lajny, která se na vítězství podílela hned sedmi brankami. Výborný výsledek proti našemu nadcházejícímu soupeři v divizi, ukázalo se, že tým Prostějova bude i ve vyšší soutěži konkurenceschopný.

SK K2 Prostějov – SFK Kozel Počenice 5:5 (1:1, 4:4, 0:0)
Branky: Judas (Zabloudil), Smička (Král), Judas (Zabloudil), Smička (Čmela), Judas (Vlček)

Lehké vystřízlivění po prvním utkání. Výhra v tomto zápase nám protekla mezi prsty, jelikož jsme vedli již 5:1. Agilní soupeř se nevzdával a dokázal ještě během druhé třetiny vyrovnat. I přes mírnou herní převahu se nám nepovedlo tento zápas dovést do vítězného konce, a tak jsme měli po prvním dni na kontě 4 body.

SK K2 Prostějov – FBC Hranice 3:7 (2:0, 4:1, 1:2)
Branky: Judas (Vlček), Hél (Smička), Judas (Hél)

Favorit skupiny potvrdil co měl, a tak se hrálo jen o konečné skóre. Za stavu 1:7 došlo ke korekci na konečných 3:7 a i přes nastřelené 4 tyčky se prostějovským nepovedlo nijak zvlášť toto utkání zdramatizovat. Výborná zkušenost do ligy, kde se nám ukázalo, jak budou hrát týmy ve vyšších patrech tabulky.

SK K2 Prostějov 10:4 SK Jihlava (1:2, 5:2, 4:0)
Branky: Hél (Král), Smička (Novák), Hél (Smička), Král (Zabloudil), Zabloudil (Vlček), Maťcha (Smička), Maťcha (Ošťádal), Zabloudil (Vlček), Maťcha, Vlček (Novák)

Utkání kde se ukázal charakter týmu, šlo o postup a i přes nepříznivý stav (Nejprve 0:2 a poté 1:3) dokázalo „Skáčko“ otočit a dovést zápas do vítězného konce. Velká pochvala patří týmu za předvedenou hru ve třetí třetině, kde byla hra zcela pod kontrolou a ještě se podařilo docílit i dvojciferného počtu nastřílených branek.

Tým pod vedením Martina Fráňu ukázal kvalitu, konečné druhé místo je jasným důkazem, ovšem i prostor kde se dá zlepšovat, zejména v taktické připravenosti na zápas, fyzické připravenosti některých jedinců a zvládání určitých fází utkání. “Pochvalu si zcela jistě zaslouží Marek Judas, který od jara 2018 nalezl střeleckou formou a společně s Janem Hélem jsou se 6-ti brankami nejlepší střelci celku. Výborné výkony, za které si zaslouží pochvalu, předvedl také Honza Weidinger, který si důrazně řekl o starty za A-tým v následující sezóně. Nezklamala také mladá třetí útočná formace, která sbírala cenné zkušenosti a vytvářela si řadu gólových šancí.” nešetřil chválou trenér Martin Fráňa. Dalším soupeřem bude ve vyřazovací části FBC Uničov, soupeř který nás také čeká v následující sezóně. Čeká nás výborná prověrka v utkání, které se odehraje v sobotu 1. 9. 2018 v 18:00 v Uničově.

Sestava: Weidinger, Fica – Kratochvíl, Trnečka, Novák, Maťcha, Král – Hél, Smička, Čmela – Judas, Zabloudil, Vlček – Ošťádal, Čejka, Godla