SK K2 Prostějov – FBC Mohelnice 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)

Branky: Krnáč (Vašut), Krnáč (Vlček), Krnáč (Kratochvíl), Král (Trnečka), Krnáč (Vlček), Judas (Novák)

První duel se měl nést v duchu jednoznačného vítězství pro domácího favorita, což se také naplnilo. Prostějov nastoupil na kompletní tři formace a tím dokázal do zápasu vnést neuvěřitelné tempo, které hosté neměli šanci zvládat. V první třetině se dvakrát prosadil Krnáč z přesilového hry, když v obou případech dostal milimetrovou přihrávku, kdy před ním stála už jen odkrytá branka a takový střelec se v těchto momentech nemýlí.

Ve druhé třetině již byl znát veliký rozdíl mezi oběma týmy, Prostějov na hřišti dominoval, k vidění bylo dosti krásných kombinací a šancí. Když se ve druhé periodě změnilo skóre již na 5:0, už nikdo nepochyboval o splnění první povinné výhry.

Třetí třetina se nesla v duchu poklidného dohrání zápasu, tak aby hráči modrobílých dokázali ušetřit nějaké síly na rozhodující duel s městským rivalem, oba týmy se prosadily jedenkrát a finální skóre bylo tedy 6:1.

SK K2 Prostějov – FBC Playmakers Prostějov 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)

Branky: Vlček (Krnáč), Čmela (Maťcha), Zabloudil, Krnáč (Zabloudil), Hél (Král)

Poslední zápas sezóny, poslední úkol, poslední výzva, poslední šance na získání divize. Tak by se dal popsat tento zápas. Svěřenci Martina Fráni museli potvrdit, že opravdu chtějí historicky první postup do celostátní soutěže. Zápasová matematika mluvila jasně, pokud SK K2 vyhraje, titul už mu nikdo nikdy nevezme.

První třetina začala aktivně z obou stran, modrobílí se snaží již od začátku využít svou fyzickou sílu, která tkví v patnácti hráčích do pole, zatímco kádr rivala se snaží uplatnit zkušenou hru a vyčkávat na ty správné příležitosti pro útok. Hra se přelévá z jedné strany na druhou, když se z první šance dokáže prosadit Vlček střelou na přední tyč. Bohužel za 64 vteřin je vyrovnáno, kdy jsme zaplatili tvrdou daň za špatně postavenou zeď. Ťuik propálil vše co mu stálo v cestě a bylo to 1:1. Stav se i přes několik šancí nezměnil a tak po první třetině nemohl být nikdo spokojen.

Druhá třetina začala nepříjemností v podobě vyloučení Rexu za sekání. Playmakers dokázali zamknout domácí na útočné polovině a po sérii přihrávek se naskytla ta finální na Hlocha, který trefil přesně. Od této chvíle začala tolik nepříjemná hra, která drásá nervy nejednomu hráči v poli. Je k vidění typická taktika Playmakers, kteří stojí za vlastní brankou a do hry je nedostane snad ani příkaz Boží. SK K2 nezbývá nic jiného, než-li si osvojit neoblomnou trpělivost a vyčkat na sváteční moment, kdy soupeř rozehraje zpoza své branky. Do konce třetiny se nic nemění a stav je nepříznivý 1:2 z pohledu SK K2.

Poslední třetina sezóny 2017/2018, teď nebo nikdy. O pauze mezi třetinami panuje napjatá atmosféra, jak v hledišti, které bylo zaplněné k prasknutí, tak na střídačkách obou celků. Do této třetiny vlétli modrobílí jako uragán a snažili se vývoj zápasu zvrátit na svou stranu, ovšem s tím vědomím, že každá ztráta míčku bude potrestána dlouhým čekáním na jeho zisk. Velká šance přišla v podobě přesilové hry, ta ovšem přes veškerou snahu zůstala nevyužita a když se v polovině třetiny nechal vyloučit Hél za sekání, vypadalo to již hodně bledě. Naštěstí Skáčko bránilo fantasticky, ba co víc, dokázalo se prosadit po ojedinělém úniku Čmely, který trefil přesně. Fantazie. Osm minut do konce a skóre bylo 2:2. Když jsme přečkali i zbytek oslabení, přišlo něco, na co každý čekal a doufal v to. Emoce, radost, nadšení. Zabloudil se prosadil a to nejdůležitějším gólem jeho kariéry, když za necelou minutu a půl dokázal překonat soupeře i Krnáč, bylo rozhodnuto. Závěrečné tři minuty se nesly v podobě jaká se líbila každému, který přál výhru modrobílým. Drtivá kontrola míče, technické finesy od Vašuta a gól Héla, který zpečetil výhru 5:2 nad městským rivalem. Finální hvizd sudího a může se slavit. Divize, už se na tebe těšíme!