SK K2 Prostějov – FBC VÁLEC Český Těšín 5:5

Branky: Hél (Smička), Hél (Smička), Smička (Novák), Machač (Čmela), Smička (Novák)

Do první třetiny se vstupovalo s vědomím síly soupeřových rychlých brejků a podle toho také hra vypadala. Klíčová byla kontrola míčku, která se Prostějovanům dařila. Po sérii šancí se poprvé prosadil Hél, který otevřel skóre těsně před koncem první třetiny.

Ve druhé třetině SK K2 dostalo možnost již třetí přesilové hry, ovšem místo navýšení skóre se prosadil soupeř výstavní ranou do šibenice. Poté se prosadil opět Hél, který vrátil vedení na stranu modrobílých, bohužel toto vedení vydrželo pouze osm vteřin, a tak bylo skóre před třetí periodou 2:2.

Poslední část slibovala napínavou koncovku utkání. Lépe začali naši téměř zahraniční sousedé, kteří vstřelili během šesti minut tři branky a náhle byl zisk nějakého bodu v nedohlednu. Po neproměněné přesilovce došlo na využití oddechového času a ten byl tím pravým spouštěcím signálem pro závěrečný nápor. Když se Hanáci během 47 vteřin třikrát prosadili, tak si zajistili téměř ztracený bodový zisk.

SK K2 Prostějov – FBC Mohelnice 5:4

Branky: Kratochvíl (Hél), Hél (Machač), Rexa (Vlček), Čmela (Vlček), Smička (Novák)

Utkání s posledním celkem tabulky mělo být pouze lehkým testem, ovšem vývoj utkání tomu neodpovídal. V první třetině se i přes mírnou převahu Prostějova prosazují domácí a do šaten se jde za stavu 1:0.

Ve druhé části domácí zvyšují stav již na 2:0, což překvapilo nejednoho diváka v hale. První slovo při korekci skóre si vzal sváteční střelec Jindřich Kratochvíl, který se po hbitém úniku prosadil přesnou střelou na přední tyč, poté si vzal slovo Hél a vyrovnal. Následně však přichází inkasovaná branka, a tak se v přesilovce Vlček rozhlédl a našel Rexovu hokejku, která střílela přímo do odkryté klece. (3:3)

Ve třetí třetině se prosadil Čmela a Prostějov poprvé vedl, drama tím nekončilo, jelikož se soupeř dokázal prosadit z přesilové hry, a tak to vypadalo na další remízový výsledek. S tím se rozhodně nechtěl smířit Jan Novák, který rozjel akci, ze které má radost ještě do dneška. Když se svým typickým “mícháním“ promíchal až k soupeřově brance a pak neomylnou přihrávkou našel čepel Jendu Smičky, bylo jasné, že tohle musí skončit brankou.

Další čtyři nesmírně ceněné body, jelikož hlavní konkurent o první pozici (Playmakers Prostějov) zaváhal a oba své zápasy prohrál, má opět tým Martina Fráňu vše ve svých rukou.

Sestava:

Krátký (Weidinger) – Kratochvíl, Vlček – Bezouška, Novák – Hél, Smička, Čmela – Rexa, Čejka, Machač