V utkáních se Prostějované museli obejít bez nemocného Čmelu a zraněného Trnečku, a tak se na post prvního centra postavil Machač a v druhé formaci se na pravém křídle představil Judas.

SK K2 Prostějov – TJ Stará Ves n/O Vosy 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Branky: Hél (Krnáč), Smička (Hél), Judas (Vašut), Smička (Maťcha), Vlček (Smička), Novák (Vašut)

Do utkání vstoupili aktivněji aktuální lídři Regionální ligy z Prostějova, kteří kontrolovali míček po většinu úvodní části a bylo jen otázkou času, kdy se prosadí. První branky se ujal navrátilec Hél. Druhá třetina přinesla zvýšenou aktivitu Vos, ovšem Hanáci nedovolili žádné zdramatizování a naopak zvýšili na 3:0. Ve 3. části přišlo hned zkraje vyloučení Héla a když ani tato situace nebyla potrestána, tak se opět prosadil tým Prostějova, když se Vlček dostal po přihrávce Smičku do samostatného úniku a vyřešil ho lišáckou střelou nad rameno. V závěru pohodlné vítězství zpečetil Novák a bylo hotovo. Speciální gratulace a pochvala patří po právu brankáři Tomáši Krátkému, který udržel čisté konto po více jak dvou a půl letech.

SK K2 Prostějov – FBK Jeseník 5:4 (2:0, 2:2, 1:2)

Branky: Hél (Judas), Vlček (Smička), Hél (Krnáč), Krnáč (Machač), Smička (Kratochvíl)

Před utkáním si hráči Prostějova chtěli napravit reputaci, jelikož s Jeseníkem své první utkání prohráli překvapivě 2:6, a tak svěřenci Martina Fráni vstoupili do utkáni ve vysokém tempu. Stejně jako tomu bylo v utkání s Vosami se prvního gólu ujal Hél, který nechytatelnou bombou do šibenice vyzrál na statného gólmana Jeseníku.

Když se před první sirénou prosadil po volném úderu pěknou střelou ze vzduchu Vlček, bylo to rázem o dvě branky. Vstup do 2. třetiny nebyl ani zdaleka dobrý a přišel trest. Minutu nato odpověděl střelou po zemi Hél a vrátil tak Prostějovanům dvougólový náskok.

Všechno nasvědčovalo poklidné cestě k dalším třem bodům, ovšem Jeseník se nevzdával a pár minut před druhou sirénou snížil. Co se stalo na začátku 2. třetiny, stalo se i ve 3. třetině. Po vyloučení Héla a Kratochvíla šlo SK do tří mužů v poli a po čtyřech vteřinách inkasovalo gól zpoza brány. Z poklidného průběhu byl rázem nerozhodný stav, když soupeř srovnal na 4:4 po chybě celé pětice. Čas neúprosně utíkal, když Kratochvíl sebral odvahu a vyslal přesnou přihrávku do středu hřiště, kde čekal chvíli nehlídaný Smička a střelou z otočky, které přáli všichni svatí, vystřelil Prostějovu vítězství 5:4.

Sestava:

Krátký (Fica) – Vašut, Maťcha – Kratochvíl, Bezouška – Vlček, Krnáč, Machač – Hél, Judas, Smička – Rexa, Novák